DraudzeDievnamsE-bibliotēkaGalerijaSaitesKontakti
 Dvēseles spogulis
 Dažādi raksti

Pļaujas svētki
Pļaujas svētki ir pateicības svētki, kurā baznīcas ļaudis pateicas Dievam par Viņa dāvāto svētību zemei un par tās nestajiem augļiem.
iesūtīts: 2010.10.01 01:45   lasīt tālak »
Grēksūdze
Neviens nevar palikt tīrs, ja tam nākas brist pa dubļiem. Lai cik uzmanīgi mēs laipotu, netīri būsim tik un tā. Pārnestā nozīmē – mēs katrs esam tādi pasaules dubļu bridēji. Mēs ātri tiekam psiholoģiski, morāli un garīgi notašķīti, un diemžēl arī paši gribot vai negribot notraipām citus. Tāpēc mēs gana labi varam saprast Pāvila sacīto pašam par sevi: „Es zinu, ka manī, tas ir, manā dabīgajā miesā, nemīt nekas labs. Labu gribēt man ir dots, bet labu darīt ne.” (Rm 7:18)
iesūtīts: 2009.12.18 23:06   lasīt tālak »
Aleksandrs Bite par dubulto grāmatvedību draudzē
Jautājums: "Agrāk, padomju laikos, daudzām draudzēm bija dubultā grāmatvedība, arī tagad, kā esmu dzirdējusi, dažās vēl esot. Kā tas ir mūsu draudzē? Un kā ar nodokļu maksāšanu valstij?"
iesūtīts: 2009.12.17 00:24   lasīt tālak »
Juris Uļģis "Kam mēs ticam – “Romas baznīcai ar pāvestu priekšgalā” vai “katoliskai Baznīcai”?"
Mūsu baznīcā jau vairākus gadus norisinās diskusija par Apustuļu ticības apliecības teksta rediģēšanu. Vislielākos strīdus un visasākās diskusijas ir izraisījusi frāze “katoliskā Baznīca”, proti, “es ticu uz svētu, katolisku Baznīcu (kristīgu Baznīcu, vispārēju Baznīcu utt.).
iesūtīts: 2009.12.16 23:57   lasīt tālak »
Aleksandrs Bite "Baznīcas modernizētājs, restaurētājs vai reformētājs?"
Kāpēc priekšlasījumam[1] dots šāds nosaukums? Tas izvēlēts, lai noskaidrotu dažus būtiskus pārpratumus, kas radušies tāpēc, ka mēs reizumis dzīvojam kādu populāru un paviršu priekšstatu gūstā par cilvēkiem, lietām un notikumiem. Turklāt šie priekšstati neatbilst tam, ko atklājam, iedziļinoties vai pētot lietas dziļāk. Jo populārāks kāds cilvēks vai notikums, jo vairāk šādu neatbilstīgu priekšstatu rodas; tas, protams, pilnībā attiecas arī uz reformācijas laikmetu un tā galveno varoni Mārtiņu Luteru.
iesūtīts: 2009.12.16 23:52   lasīt tālak »
Aleksandrs Bite "Lutera izpratne par Svētajiem Rakstiem"
"Kur Dieva vārda nav, tur Dievs nemājo, vari celt Viņam namu, cik lielu vien vēlies." "Dieva vārdam mums jānāk palīgā, lai Dievu varētu sastapt, lai varētu Viņu dzirdēt, redzēt, satvert, aptvert un pazīt."
iesūtīts: 2009.12.16 23:18   lasīt tālak »

...

Draudzes pasākumi