DraudzeDievnamsE-bibliotēkaGalerijaSaitesKontakti
 Ziedojumi
 Jautā mācītājam

izdrukāt

‌No torņa smailes līdz pat sētas durvīm

Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA)  Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros Ropažu evaņģēliski luteriskā draudze veiks Ropažu evaņģēliski luteriskās baznīcas logu un durvju izgatavošanu un uzstādīšanu.

ELFLA projektu konkursā Ropažu draudzes iesniegtais projekta pieteikums par baznīcas logu un durvju izgatavošanu un uztādīšanu tika atzīts par atbilstošu Eiropas Savienības atbalsta saņemšanai un tam tika piešķirts publiskais finansējums 29 080.49 EUR apmērā. Projekta ietvaros tika izgatavoti un tiks uztādīti visi Dievnama logi un durvis, sākot no torņa smailes mazajiem lodziņiem līdz lielajām baznīcas ieejas durvīm un pat durvīm, kas ved uz sakristeju.  Šobrīd durvis un logi ir izgatavoti un iestājoties  siltākam laikam, tiks uzsākta to transportēšana un montāža. Papildus projekta finansējumam bija nepieciešams arī draudzes līdzfinansējums, kuru pateicoties pašvaldības atbalstam un individuālajiem ziedotājiem, izdevās savāk salīdzinoši īsā laikā. Turpināsim informēt par darbu gaitu.

Ropažu evaņģēliski luteriskās draudzes mūra dievnams šogad atzīmē savu 125 gadu pastāvēšanu un ir novadā vienīgā baznīca. Mūsdienās tā kalpo arī par garīgu kultūras pasākumu norises vietu. Šeit jau tradicionāli notiek Ropažu vidusskolas bērnu Ziemassvētku koncerts, kas pulcē gan skolēnus, gan viņu vecākus un novada iedzīvotājus. Tāpat baznīcā notikuši pasākumi vides deju festivāla ietaros, kā arī dažādu mūziķu uzstāšanās ar daudzveidīgām programmām.

Atbalstiet Ropažu dievnama atjaunošanu

...