DraudzeDievnamsE-bibliotēkaGalerijaSaitesKontakti
 Jaunumi
 Dievkalpojumi
 Draudzes vēsture
 Svētdienas skola
 Kristības
 Iesvētības
 Laulības
 Kristīga izvadīšana
 DIAKONIJA
 Luterāņi dzīvībai
 Ziedojumi

 

 

izdrukāt 


   Nodotas ekspluatācijā kāpnes Ropažu baznīcas tornī.

 

  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējas attīstības stratēgīju” ietvaros Ropažu Evanģēliski luteriskā draudze veikusi Ropažu baznīcas torņa kāpņu izbūvi.

 ELFLA projektu konkursā Ropažu draudzes iesniegtais projekta pieteikums par baznīcas torņa kāpņu pārbūvi tika atzīts par atbilstošu Eiropas Savienības atbalsta saņemšanai un tam tika piešķirts publiskais finansējums 34576,92 EUR apmerā. Projekta ietvaros izgatavota metāla konstrukcija – kāpnes, starpstāvi un skatu laukums Ropažu dievnama tornī, ka arī iegādāti ekrāni, lai skats no augšas būtu redzams arī lejā, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vai veselības dēļ nav pa spēkam mērot kāpienu līdz torņa augšai.

 Papildus projekta finansējumam bija nepieciešams arī draudzes līdzfinansējums, kuru ir izdevies segt pateicoties individuālajiem ziedotājiem īpaši Adventa un Ziemassvētku laikā „Gaismas dārza” apmeklētājiem.

 Torņa sakārtošana sniedz iespēju uzstādīt zvanu, kas tradicionāli atkal aicinātu draudzi uz dievkalpojumu, atgādinātu par cilvēka garīgo dzīvi, aicinātu uz lūgšanu īpašās situācijās. Projekta īstenošana ļauj ropažniekiem un mūsu viesiem redzēt Ropažus no vairāk nekā 20 metru augstā Ropažos vienīgā , skatu laukuma dievnama tornī.

 Ropažu Evanģēliski luteriskās draudzes mūra dievnams ir pagastā vienīgā baznīca, kas celta 1893. gadā un šogad svinēsim tās pastāvēšanas 130. gadskārtu. Dievnams ir ne tikai Ropažu luterāņu garīgās mājas, bet kalpo arī garīgu kultūras norišu vietu. Šeit ik gadu Ropažu vidusskolas bērni sniedz koncertu , kas pulcē gan skolēnus, gan viņu vecākus un novada iedzīvotājus. Tāpat baznīca notiek dažādi koncerti un nu jau par tradīciju kļuvušais „Gaismas dārzs,” kuru apskatīt ierodas desmitiem tūkstoši cilvēku no Adventa laika sākuma līdz pat Zvaigznes dienai.

 Torņa skatu laukums un Dievnams būs atvērts katru nedēļu, noteiktās stundās, par to iepriekš  informēsim Ropažu ev.lut.baznīca  FB lapā un Ropažu baznīcas draudzes mājas lapā www.ropazudraudze.lv

Gaidīsim ciemos!

 
 
...
 
       Draudzes pasākumiSvētdienas dievkalpojums
plkst. 12:00


       Draugi
  Copyright 2006; Created by MB Studija »